KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16284052
nr 1628 4052
Ossian Gyllenberg
(1884-1943), Sverige
Oljemålning, Kustmotiv. Signerad, daterad -39. Olja på duk, 50x72 cm, yttermått inklusive ram: 67x90 cm
Ossian Gyllenberg, svensk bildkonstnär född i Malmö 1884, död 1943.
Utrop:
500 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:42:19
Ossian Gyllenberg
Läs mer om Ossian Gyllenberg